Kurumsal Kimlik Tasarımı

Markalaşmanın ilk adımını ifade eden kurumsal kimlik tasarımı; kurumlara özgü değerleri ve kültürü yansıtan renk ve mesajların kullanılmasıyla oluşturuluyor. Kitlesel nitelikte bir üretim ve tüketim anlayışının söz konusu olduğu dönemlerde kurumların kültür yaratma eğilimleri söz konusu değildi. Ancak günümüz tüketici alışkanlıklarında imajın, prestijin ve değerin önem kazanmaya başlaması; her markanın bir kültüre sahip olmasını trend haline getirdi.

Günümüz trendini yakalamak için kurum kültür ve anlayışınızın markanıza ait tüm materyaller için tasarlanması gerekiyor. Bu noktada; markanızın imajını ve prestijini ortaya çıkaracak bir kurumsal kimlik çalışmasının uzman grafiker ve tasarımcı ekip tarafından yapılması önem arz ediyor. Ajansımız; kurumsal değer ve kültürünüzü ön planda tutacak renk, mesaj ve objelerle profesyonel kurumsal kimlik tasarım hizmeti gerçekleştirerek kimlik tasarımı arayışınız için profesyonel çözüm sunuyor.

Tasarımın dili anlatıyor

Markalar için kurumsal kimlik çalışmaları titizlikle yerine getirilmelidir. Tasarım sırasında dikkat edilecek unsurlardan birisi; benzersizlik ve özgünlüktür. Rakiplerinden esinlenilerek ve benzer obje veya ifadeler kullanılarak kimlik tasarımı yapmak asla kabul edilemez bir durumdur. Telif hakkı ihlalleri nedeniyle de kanuni açıdan sorunlar doğurabilecek çalışmanın yapılması marka imajını zedeleyebilir. Bu bakımdan; özgün ve benzersiz şekilde çalışacak yaratıcılığa sahip, yenilikçi ve uzman grafiker kadrosu bulunan ajansımızdan temin edilecek çözümlerle kurumsal kimlik tasarımlarınıza yön vermek istiyoruz.

Neden kurumsal kimlik tasarımına ihtiyaç var?

Markanızın bilinirliği açısından kurumsal kimlik tasarımı yaptırmanız gerekiyor. Müşteri ve marka arasındaki iletişimi sağlayan ve aidiyet duygusunu geliştiren kimlik tasarımları sayesinde sadık bir kitle oluşturabilirsiniz. Ancak markanızın belirgin kimliğinin olmaması ve birtakım değerlere sahip bulunmaması kurumsal bir algı imajını yaratmayacağı için ticari faaliyetleriniz kısıtlı bir kitleyle sınırlanabilir. Özellikle dijital dünyada daha fark edilebilir olabilmek adına kurumsal kimliğe sahip olmak gerekiyor.

Rakiplerinizin kurumsallaşması ve potansiyel müşterilere ulaşarak geniş kitleye hizmet vermeleri sektör içerisindeki konumunuzu zayıflatabilir. Yenilenme, trendlere ayak uydurma ve daha fazla kişiye ulaşarak markanızı büyütmeye odaklanabilmek adına kurumsal değerlerin belirlenmesi ve bu değerlerin tasarıma dökülerek kimlik haline getirilmesi sektör başarınızı olumlu yönde etkiliyor.